Team Fortress 2(recenze)

Jsem zaujatej, jsem v hypu, proto taky tohle píšu, ale nemůžu si pomoct, TF2 je vynikající hra, která mě  dostala, to jsem jí zatím hrál jen sólo, bez týmu. Proč:

Historie série TF sahá hluboko do 90. let minulého století, kdy tento mód pro Half Life vytvořila skupina nadšenců, zdarma ke stažení, podobně jako třeba Counter Strike, nebo Natural Selection. Jako u Day of Defeat a Counter Strike vývoj těchto veleúspěšných módů Valve (autor samotného Half Lifu) odkoupil, doladil mnohdy přidal i kus nového obsahu a začal prodávat za peníze. A tak se stalo, že před více jak 10 lety, v roce 1998 byl odkoupen i Team Fortress, který po úpravách začalo Valve prodávat jako Team Fortress Classic. Asi rok na to, konkrétně v roce 1999 začal vývoj TF2, který  byl zavřšen v roce 2007. Tento velice dlouhý vývoj je dle mého jednou z příčin tak dobrého výsledku.


Hratelnost je vynikající, princip hry prvního dílu byl jednoduchý. Dvě strany, každá měla svou Fortress a v ní vlajku. Klasické capture the flag. Dvojka je trošku jiná, v tuto chvíli je na výběr z šesti map. Jen jedna je módu CTF a to klasická ctf_2fort a i ta podlehla, vzheldem k hratelnosti, maličké změně a tou je absence vlajky. Vlajku nahradil kufřík, který se zove intelligence (špionážní informace). Když kufřík vezmete a utíkáte s ním, vyletují z kufru papíry, které značí cestu, kterou se nosič vydal. Další mapy jsou v módu control points, podobně jako třeba v Day of Defeat, jen s tím rozdílem, že mapa je jakoby jednou cestou (od základy červených, k základně modrých) a body se musí zabírat v určitém pořádí po sobě. Na výběr je z devíti class rozdělených do tří skupin:

Offensive: Scout, Soldier, Pyro
Defensive: Heavy Weapon Guy, Demo Man, Engenier
Support: Spy, Sniper, Medic

Diverzita herního zážitka každé classy je obrovská, povolání jsou vyrovnaná. Jé obrovský rozdíl když hrajete za pomalého HW Guye, disponující obrovskou palebnou silou – Sašou, tak říká svému minigunu, který je na střední a malou vzdálenost ultimátní. Proti tomu scout obdařený schopností double jumpu a opravdu velkou rychlostí, který má k dispozici opakovací brokovnici s upilovanou hlavní, pistolí (s velice malou demage) a železnou baseballovou pálkou, což hráče nutí dostat se k cíli téměř na close combat. Každá classa má tři zbraně, dvě range a jednu na close combat. Úživám si hru s každou classou, všechny jsou vynikající.

Zvuk je též na jedničku, co je zajímavé a výborné jsou hlášky (taunty) postav, každá (hláška/postava) je úplně jiná. Například HW guyův battle cry: „CRY SOME MORE!“ spojeno s úžasným šklebem a dunivým smíchem vás prostě vtáhne do hry a motivuje taunty používat.

Grafika. To čeho dosáhl Blizzard s grafikou ve WoWku, dosáhlo Valve v TF2. Grafika nemá chybu, je velice stylizovaná a zároveň hra není náročná. Nemá cenu něco víc psát, podívejte se na screenshoty.

Suma sumárum, pokud hledáte rychlou, brilantně technicky zpracovanou, teamovou hru, nemá cenu váhat.  Mimo jiné proto, že jsem fanda série Half Life a chtěl jsem mít koupený další datadisk a ani logický hra portal nevypadá vůbec špatně, pořídil jsem si Orange Box. Pokud se rozhodnete koupit si Orange Box a už máte na svém SteamAccountu již vydané – HL2, nebo HL2:E1, můžete jí věnovat kamarádovi, přes Steam Friends. Hra rozhodně není bez chyby, ty už si najdete sami, žádná mě konkrétně nenapadá. Moje hodnocení 9/10.


Posted

in

by

Comments

3 komentáře: „Team Fortress 2(recenze)“

  1. Kokr avatar
    Kokr

    Vynikající článek, jen tak dál!

  2. Website avatar

    This piece of writing is really a nice one it helps new web visitors, who are wishing for blogging.|

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *